Legalność zakładów bukmacherskich

Legalność zakładów a Ustawa o grach hazardowych

Obowiązująca od 2017 roku, Ustawa o grach hazardowych miała spowodować ograniczenie dostępności rynku gier dla bukmacherów pochodzących z zagranicy. Nasz kraj chciał tym samym zmniejszyć ilość osób, biorących aktywnie udział w nielegalnych zakładach, gdyż jak wiadomo ma to negatywny wpływ na społeczeństwo. Jak wyszło w statystyce, prawie dwie trzecie Polaków, a dokładnie sześćdziesiąt siedem procent badanych, aktywnie grało lub do dnia dzisiejszego korzysta z bogatej oferty prywatnych zakładów bukmacherskich, oferującej zakłady losowe za pieniądze. Większość tej grupy stanowią młodzi ludzie w wieku 18-24 lata, którzy kuszeni łatwym i szybkim zarobkiem często tracą duże pieniądze.

Nieznajomość prawa może być naprawdę bardzo krzywdząca, szczególnie gdy bierze się udział w zakładach oferowanych przez strony internetowe nieposiadające zgody Ministerstwa Finansów. Od 1 lipca 2017 roku istnieje Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą, zwaną potocznie rejestrem domen zakazanych. To rządowa strona na której wykazano wszystkie firmy prowadzące nielegalną i niezgodną z polskim prawem działalność zarobkową na terenie naszego kraju. Tym samym polscy typerzy nie mogą obstawiać wyników online na tego typu stronach, gdyż korzystanie z usług tego typu domen jest obarczone odpowiedzialnością karno-skarbową lub administracyjną. Ministerstwo Finansów może w najgorszym wypadku nałożyć na nich karę finansową w wysokości nawet dwustu pięćdziesięciu tysięcy złotych.

Jak działa firma BetFan Zakłady Bukmacherskie?

W naszym kraju, istnieje bardzo wiele przeróżnych polskich bukmacherów, jednak szczególnie można na ich tle wyróżnić firmę BetFan Zakłady Bukmacherskie. Jest to legalna polska firma, w której najbardziej rozpoznawalną twarzą jest Mariusz Pudzianowski, wielokrotny mistrz świata w zawodach typu strongman.

Oferta tego bukmachera jest bardzo zróżnicowana i tym samym dopasowana do niezwykle rozległych potrzeb każdego klienta, oferując betfan bonus. Oferuje ponad trzydzieści dyscyplin do obstawienia, wśród których można znaleźć w głównej mierze te najpopularniejsze jak piłka nożna, piłka ręczna, skoki narciarskie, siatkówka czy tenis ziemny. Warto jednak wyróżnić dwie najbardziej kluczowe aspekty, czym wyróżnia się ona na tle konkurencji.

Przede wszystkim, oprócz najbardziej popularnych dyscyplin sportowych można obstawiać tam także te mniej popularne dyscypliny w naszym kraju jak piłka wodna czy lekkoatletyka. Po drugie, oferuje on zakłady także na przeróżne wydarzenia dziejące się w szeroko rozumianym przemyśle rozrywkowym. Chodzi tutaj chociażby o wyniki prezydenckie w całej Europie lub też końcowe rezultaty Nagrody Nobla, skończywszy na przewidywaniach pogodowych odnośnie średniej temperatury w najbliższym czasie.

Należy pamiętać, żeby grać odpowiedzialne, gdyż zakłady bukmacherskie są silnie związane z hazardem, który może uzależniać, co wiąże się z dużym ryzykiem poważnego uszczerbku na zdrowiu psychicznym.